Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Kam na výlet s dětmi - Zoo Praha
detail detail detail detail

Last minute

Zavítejte s dětmi k nám a prohlédněte si naše exponáty. Happy Mondays neboli každé pondělí (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) mají děti, studenti a důchodci zvýhodněné vstupné.

http://www.zoopraha.cz/navsteva/program/kalendarium

Informace

Zoo Praha

U Trojského zámku 3/120, Praha
Česká republika

Tel: +420 296 112 111
  • Duben, květen, září, říjen 9:00 - 18:00
  • Červen 9:00 - 19:00
  • Červenec, srpen 9:00 - 21:00
  • Březen 9:00 - 17:00
  • Listopad, prosinec, leden, únor 9:00 - 16:00
  • MHD: 50m
  • METRO: 4km
  • Vlak: 4km
  • GPS 50°7'0.099"N, 14°24'39.676"E

Zajímavosti v okolí

Botanická zahrada

Základní popis

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

Vybavení

dětské menu, dětský koutek, expozice pro děti, možný vstup s kočárkem, přebalovací pult

Restaurace nabízejí možnost ohřevu dětského jídla v mikrovlnné troubě.

brouzdaliště, dětský koutek, klouzačka, kočárek, minizoo, možný vstup s kočárkem, přebalovací pult, programy pro děti, průlezka, travnatá plocha

parkoviště pro kola + zapůjčení zámků, úschovné boxy, půjčovna trakařů a invalidních vozíků, lanová dráha, vláček, dětská tramvaj, mlžítka pro osvěžení, svezení na ponících, infokiosky, říčka s proudící vodou na hraní, interaktivní vzdělávací prvky.

Podrobný popis

Do zoologické zahrady jezdí autobus č. 112 z Nádraží Holešovic. Do zahrady se také dostanete autem (parkování 100,- Kč), nebo parníkem.

Rozloha zahrady činí 60 ha, z toho 50 ha jsou expozice, 10 km návštěvnických cest. Najdete zde 681 druhů zvířat, okolo 4,8 tisíc jedinců.

Webové stránky: http://www.zoopraha.cz
FB stránky: https://www.facebook.com/zoopraha
Videa: http://www.youtube.com/zoopraha

Zoo Praha byla založena v roce 1931 profesorem Jiřím Jandou, který byl také jejím prvním ředitelem. Praha si tedy na vlastní zoo musela oproti jiným evropským metropolím počkat o desítky let déle. To přineslo jejím zakladatelům jednu velkou výhodu – přírodní areál vybrali již s velmi osvícenými názory na chov zvířat a v příjemné a klidné lokalitě, kterou dnes obdivuje celý svět.

Mezi prvními zvířaty, která se do budované zoo přestěhovala z vily manželů Jandových, byla kromě exotických ptáků, papoušků, chůviček, zebřiček, amadin a několika domácích druhů pěvců, legendární vlčice Lotta, srnec Ríša a také lvice Šárka. Ta se později stala prvním erbovním zvířetem zoo a v roce 2012 ... zobrazit více

se do loga vrátila. Je to právě její tlapa, kterou naleznete mezi pěti zvířecími otisky symbolizujícími tradici chovu a velké úspěchy, kterých Zoo Praha dosáhla, a také pohled do budoucna.

Budoucnost zobrazuje stopa velemloka, pro které v zoo začínají budovat zcela unikátní pavilon, historii zahrady a chovatelský věhlas pak kopyto koně Převalského a stopy varana komodského a kondora.

Zoo si brzy získala oblibu Pražanů, a tak přibývalo darů od návštěvníků i expozic, které představovaly stále nové druhy. V roce 1932, čtyři měsíce po otevření zoo pro návštěvníky, zde žilo kolem 100 zvířat, zejména evropských ptáků. Přibyli také erbovní koně Převalského, které zoo později zachránila před vyhubením. Budování zahrady rychle postupovalo, například v roce 1950 byl dostavěn pavilon opic s venkovními výběhy (první lidoopi zde žili od roku 1951), a zoo také začala expandovat na severní terasu, kde nyní najdete žirafy, další velké kopytníky nebo budovanou soustavu výběhů pro slony a hrochy.

Zoo Praha leží v Trojské kotlině, ve velmi členitém terénu, nedaleko Trojského zámku. Příroda zde nabídla obdivuhodně rozdílná stanoviště v podobě střídání skal s rovinatými lukami, vlhčích a sušších míst, velkých vodních ploch. Zvířata tu díky tomu žijí v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí, a poskytují jim tak ideální podmínky pro rozmnožování. Zoo se tedy může podílet na záchraně mnoha ohrožených živočichů. Některé z nich chrání nejen chovem ve výbězích – zoo obývají divoce skokani skřehotaví, ropuchy zelené, užovky podplamaté, ještěrky zelené, ledňáčci a další původní živočichové.

Za dobu své existence Zoo Praha prodělala řadu změn a zaznamenala velký rozvoj. Dnes se jedná o jednu z nejlepších zoologických zahrad světa s moderním zázemím pro zvířata i návštěvníky.
Mezi nejvzácnější zvířata patří kůň Převalského, varan komodský, krysa obláčková, gaviál indický, majna Rothschildova, světově ojedinělá kolekce asijských pěvců sojkovců, leguán modravý, tři poddruhy tygra, tapír čabrakový, žirafa Rothschildova, želvy sloní, gorily nížinné, orangutani sumaterští a řada dalších.

Zoo se v posledních letech snaží podílet na ochraně zvířat také formou podpory projektů in-situ, tedy tam, kde se ohrožené druhy přímo vyskytují. Dvě koruny z každé vstupenky tedy putují právě na takovéto projekty ochrany gaviálů v Indii, budování chovných zařízení pro ohrožené filipínské sovy a další ptáky na ostrově Negros, vysazování koní Převalského zpět do divočiny Mongolska nebo ochranu goril v Africe.

Zoo Praha nabízí rozmanité služby pro návštěvníky a především pro děti. Vybavení v podobě důmyslných hřišť a prolézaček navíc doplňuje nesmírně bohatý program akcí v průběhu celého roku. Zpříjemní a zpestří návštěvu zvířat o další zážitky, jež jistě budou patřit k těm, na které bude celá rodina ještě dlouho vzpomínat.

schovat

Mapa

Tipy na zábavu

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

TOBOGA FANTASY

Město: Praha

Adventure Minigolf

Město: Praha

RC aréna Praha

Město: Praha

last minute

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Pozor AKCE hotelu Panorama! Rodinná dovolená 2019 s BONUSEM nabo Rodinná dovolená s animačním programem! Nudit se u nás nebudete ani za špatného počasí. Mnoho výletů v blízkém i vzdálenějším okolí.

Naše tipy

Botel Racek***

K dispozici Vám nabízíme romantické ubytování ve standardně zařízených dvoulůžkových kajutách a čtyřlůžkových apartmánech. Celková ubytovací kapacita botelu je 82 dvoulůžkových pokojů a 4 čtyřlůžkové apartmány.

zobrazit

Botel Admiral

Nově renovovaný botel Admirál nabízí romantické a pohodlné ubytování v moderně zařízených kajutách a čtyřlůžkových apartmánech. Celková ubytovácí kapacita je 82 dvoulůžkových pokojů a 5 čtyřlůžkových apartmánů (dvě samostatné dvoulůžkové ložnice).

zobrazit

Jak naučit dítě lyžovat a nezbláznit se z toho?

Naučit se dobře lyžovat chce spoustu trpělivosti a času. A co teprve, když se snažíte naučit lyžovat své dítě? Dobře míněný záměr se může snadno zvrhnout v peklo, a to nejen pro vás, ale i vaši ratolest. Přinášíme vám několik typů, jak touto zkouškou nervů projít, a přitom dítě od lyžování neodradit.

zobrazit

Hotel Svornost

Naším cílem je, aby se hosté u nás cítili jako doma. Nabízíme rodinné ubytování s dětmi a klidné prostředí. Pro děti máme připravený dětský koutek a venkovní hřiště. 1× měsíčně v neděli se u nás hraje divadelní pohádka pro děti od 3 – 6 let.

zobrazit

Plaza Alta Hotel a.s

Ekologický 4* hotel Plaza Alta v Praze je záměrně navržen tak, aby odpovídal zájmům a potřebám hostů, kteří přijíždějí jak služebně, tak i s dětmi. Nabízí příznivé ceny, dětský koutek v restauraci. Leží 15 min od ZOO Praha a výstaviště Holešovice.

zobrazit

Ubytování Hrusice

Využijte jedinečnou možnost spát na tradiční teplé peci, jako pohádkový Honza! Ladovo stavení v Hrusicích má pro Vás a Vaše děti připraveno stylové komfortní ubytování s nabídkou výborných domácích buchet paní Míly. V okolí mnoho možností na výlety.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Vyletysdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB
close

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Nesrovnalosti

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Doporučit přátelům

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Ceny a slevy

Termín Popis Cena
Dospělí Jednorázové vstupné zima / léto 200,- Kč
Děti 3-15 let, studenti, důchodci, ZTP, ZTP/P Jednorázové vstupné 150,- Kč
RodinRodiny (2 dospělí + 2 děti) (2 dospělí + 2 děti) Jednorázové vstupné 600,- Kč
Děti 0-3 roky Jednorázové vstupné vstup volný
Důchodci nad 70 let (včetně) Jednorázové vstupné 1,- Kč
Psi Jednorázové vstupné 100,- Kč
Večerní procházky s průvodcem Vybrané dny v lednu, srpnu a prosinci 160,- Kč dítě/250,- Kč dospělý
Termín slevy Popis Cena
Dospělí (12x vstup/rok - 1x denně) 700,- Kč
Děti 3-15 let, studenti, důchodci, ZTP, ZTP/P (12x vstup/rok - 1x denně) 450,- Kč
Rodiny (2 dospělí + 2 děti) 4x denně - celkem 48 vstupů/rok 1800,- Kč
Důchodci do 70 let, studenti, děti Každé první pondělí v měsíci (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) 50,- Kč
Skupiny nad 10 osob V případě školních výprav má pedagogický doprovod vstup volný. (Na 10 dětí maximálně 1 dospělý, pro děti předškolního věku na 5 dětí maximálně 1 dospělý.) 10% sleva
Psi (12x vstup/rok - 1x denně) 350,- Kč
Osoby ZTP, ZTP/P Každé první pondělí v měsíci (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) 1,- Kč