Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Možná se Vám rýsuje možnost strávit s rodinou prodloužený víkend. Potřebujete vyrovnat neustále zvýšenou hladinu stresu a být alespoň na pár dní se svými nejbližšími? Vždyť kolik času trávíme s dětmi, které nám tak rychle odrůstají? Chyťte proto příležitost za pačesy a vydejte se společně poznat krásný kout naší země, jedno z měst lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji, město Mariánské Lázně.

A proč právě tam?

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v ČR založeným roku 1808 na rozlehlých bažinách. Vzhledem k tomu, jak významné osobnosti město v minulosti navštívily ( Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, T. A. Edison a mnoho dalších ) je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě proto město usiluje o zápis do Seznamu UNESCO.

Přímo ve městě vyvěrá na 40 léčivých pramenů, které jsou díky rozdílnému obsahu léčivých látek vhodné k léčbě mnoha onemocnění.

Ale vraťme se k našemu rodinnému výletu. I když nás naštěstí netrápí žádné neduhy, je pobyt ve zdejším prostředí nadmíru působivý a uklidňující.

Rovinatý terén je vhodný i na procházky s kočárkem. Z okraje Mariánských Lázní, tzv. Úšovic se vydáme ochutnat prameny jako Antoníčkův, Rudolfův a Ferdinandův. Naším cílem může být dech beroucí pohled na Zpívající fontánu, jež vévodí majestátní novobarokní Kolonádě.

Pokud ale máme ještě dost sil, přesuneme se na další část prohlídky, tentokrát uvidíme okolí z ptačí perspektivy. Na vrcholu s názvem Hamelika je ve výšce 722 metrů n. m. vystavěna stejnojmenná rozhledna s výškou 20 metrů. Následujícím bodem návštěvy místního kraje s dětmi musí být zajisté zhlédnutí parku Boheminium, kde si prohlédneme modely více než 70 stavebních a technických památek v měřítku 1:25.

Máme-li možnost strávit více dní v tomto překrásném městě, neměli bychom si nechat ujít také návštěvu naučné stezky Kladská, jež patří k nejatraktivnějším turistickým cílům, či prohlídku zámku Kynžvart, a to třeba v doprovodu Bílé paní, která dětem během 30 minut ukáže pohádkovou formou to nejzajímavější právě pro tuto věkovou kategorii.

Kde však večer po namáhavém dni složit hlavu, nabrat síly nebo se nechat i trochu rozmazlovat? Nejen v letních parnech bychom určitě mohli doporučit klimatizovaný hotel v srdci Mariánských Lázních s názvem Cristal Palace https://cristalpalace.cz/, jenž disponuje dvěma vlastními léčivými prameny. Velkou výhodou oproti jiným ubytovacím kapacitám je podzemní garáž, která umožňuje hostům pohodlné a bezpečné zaparkování vozu.

Také další nabídka příjemného ubytování, San Remo hotel http://www.sanremo.cz/ umístěný v klidné části Mariánských Lázní, poskytuje léčebné i wellness procedury. I zde lze využít podzemní parkoviště. Poloha hotelu skýtá klientům možnost užít si volné chvíle ve vlastním lesoparku s okrasným jezírkem a altánem.

Hotel Cristal Palace
Naučná stezka Kladská
Hotel San RemoDalší zajímavé články na Výlety s dětmi.euTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

Kroužky nad Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Penzion Na Vršku

Město: Branná
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Víkend pro 2/2 noci / 1600 Kč Víkend s vířivkou 2/ 2 noci, 2200 Kč chata s krbem Víkend s vířivkou 2 /2 noci, 2200 Kč pokoj penzion Pobyty od 1.9.2019

Naše tipy

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

ProFamily Hotel TOP Benecko

Pro rodiny s dětmi je celoročně otevřen ProFamily Hotel TOP Benecko, který je svou polohou, okolní přírodou i blízkostí vleků ideální dovolenou s dětmi jak v zimě na lyžování tak v létě za turistikou a zábavou. Relax pro rodiče - zábava pro děti.

zobrazit

Hotel Vega****superior Luhačovice

Sport & Wellness Hotel Vega**** superior je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším "základním táborem" pro Vaše cesty!

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Vyletysdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB