Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Výlety s dětmi.eu doporučuje - Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Není snad větší a krásnější událost v rodině, než když se dvěma zamilovaným narodí miminko. To je na světe hned veseleji a život všech dostává jiný rozměr. Jak nejlépe vyjádřit svoji radost a čím na památku obdarovat ten náš uzlíček štěstí?

Památka a hodnota na celý život

Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky ... jak říká František Hrubín v krásné básničce, jež opěvuje příchod nového života. Ano, jak každý ví, jde o ten nejcitlivější a nejpozoruhodnější okamžik, který můžeme v životě zažít. A bohužel jich není mnoho. Vždyť kolik dětí a jak často přichází většinou v rodinách na svět.

Vzhledem k tomu, o jak vzácnou příležitost se jedná, mívá mnoho z nás potřebu obdarovat novorozeně něčím výjimečným. Něčím, co by ani po letech neztratilo hodnotu a zůstalo v rodině jako památka. Až bude miminko dávno odrostlé dětským plenkám, vždy si při pohledu na dárek na nás vzpomene.

Jenže, co tedy vybrat? Většina příbuzných věnuje malé dětské oblečky, hračky a botičky. Samozřejmě, i tyto drobnosti potěší, ovšem trvalou hodnotu nemají.

Máme pro Vás skvělý tip. Věnujte k narození dítěte dar symbolický a to zlatý dukát. Již naši předkové v dobách Karla IV. obdarovávali narozené děti zlatou mincí, jelikož věřili, že tak zajistí potomkovi štěstí a zažehnají nouzi. A zdaleka nešlo jen o bohatou šlechtu. I v chudších rodinách s více dětmi dostal zlaťák každý další nově narozený. Často však šlo o ten jeden jediný stále stejný zlaťák.

Zlatý medailon hodnotu neztratí, ba naopak, a jednou, když bude obdarovaný opravdu potřebovat, může jej i zpeněžit. Jde o originální dárek, jehož význam ocení úplně každý.

Že nevíte, kde je možné si pamětní dukáty prohlédnout? Snadná pomoc. Největší výběr najdete v pražské prodejně Obecního domu, kde si vybere ten nejvýstižnější motiv, který Vám nejvíce učaruje. Ale to není vše. Mince se prodávají i z předchozích ročníků, takže lze zároveň potěšit staršího sourozence, který sice již oslavil třeba páté narozeniny, ale bylo by mu zajisté líto, že dáreček dostalo jen miminko. 

18.9.2018

Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminkaDalší zajímavé články na Výlety s dětmi.euTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko
last minute

ZOO Liberec

Přijďte za zvířátky a zúčastněte se pravidelných komentovaných cvičení a krmení zvířat. Prvním mládětem roku 2019 je antilopa koňská. V brzkých ranních hodinách se 2. 1. narodil sameček. Návštěvníkům se ukáže nejdříve za pár týdnů, až nabere síly.

Naše tipy

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Vyletysdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB