Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Výlety s dětmi.eu doporučuje - Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Možná se Vám zdá, že to je teprve nedávno, kdy jste poprvé drželi v náručí ten malý uzlíček, to drobounké malé stvoření odkázané jen na starostlivou péči rodičů. Jenže roky plynuly, z miminka nám vyrostla princezna či aktivní čipera a co nevidět nastoupí do první třídy. Ovládají spoustu dovedností, běhají, skáčou a ve velké většině umí jezdit nejen na koloběžce, ale také na jízdním kole. Mají stabilitu, výdrž, rádi soupeří a překonávají své vrstevníky.

Kvalitní dětské kolo se vyplatí

Ve všech aktivitách je dobré děti podporovat, snažit se je vést k pohybu a umožnit jim rozvíjet své nabyté zkušenosti. Aby se však nestalo, že se kupříkladu z cyklistiky stane pro malého sportovce zlý strašák, kontrolujeme čas od času kolo i jeho vybavení. Právě v předškolním období totiž děti skokově povyrostou a jejich první kolo již není vyhovující. Nastává ten pravý okamžik poohlédnout se po nějakém novém „stroji“, který vydrží zase na několik dalších let a bude vhodný pro zvyšující se nároky malého školáka.

Jednou z mnoha důležitých parametrů, které bereme při výběru kola v potaz, je jeho váha. Jestliže s námi má i takhle malé dítě zvládat bez problémů výlety a sem tam nějaký ten kopeček, nemůžeme po něm chtít, aby se dřelo na těžkém kole, vyrobeném z obyčejných a mnohdy nekvalitních materiálů. Nízká hmotnost umožní jeho lepší ovládání a ušetří zbytečně vydanou energii. Děcko si pak užije trasu bez slziček, fňukání a přemlouvání.

Když si dospělák vybírá kolo pro sebe, tak zkouší, váhá, zjišťuje si informace a to vše jen proto, aby zvolil to nejlepší a nejvhodnější, takové, na kterém se mu bude snadno zdolávat terén, pohodlně šlapat a celkově mu bude tak nějak „sedět“. A stejné je to u dětí. Vždy je lepší, vzít je s sebou do obchodu, aby si kolo vyzkoušely a měly také možnost vyjádřit svůj názor na barvu a celkové provedení. Zkušení prodejci Vám rádi poradí a s výběrem pomohou. Navštívit můžete třeba jednu z prodejen značky Cyklospeciality. cz, kde najdete kvalitní ultralehká kola pro Vaše špunty. 

Mnoho výrobců vyrábí dětská kola jako zmenšeniny těch dospěláckých a jen minimum prodejců nabízí taková, jež jsou ergonomicky stavěná pro děti a jejich potřeby. 

Pro malé cyklisty, kteří již umí jezdit, ve věku mezi 6 - 9 roky a výškou 125 - 135 cm volíme většinou dětské kolo 20 palců. Dle uvážení můžeme vybrat 3 nebo 8 převodů. Skvělá jsou kola s váhou 7 - 9 kg. Udávaná hmotnost je včetně vybavení, nikoliv, jak uvádějí někteří prodejci, v základním stavu. I v této kategorii najdeme kola s regulací tlumení a vzduchovou vidlicí se zamykáním.

Většině dětí ve věku mezi 10 - 14 rokem  a výškou do 165 cm pořizujeme dětské kolo 26 palců. Jde o velikost vhodnou pro přechod z dětské do dospělácké kategorie, kterou však nelze opomenout. I zde se hmotnost bicyklu pohybuje okolo 9 - 10 kilogramů.

Aby si děti sport zamilovaly, nestačí jim o něm jen vyprávět, sport se musí zažít. Ale vždy na kvalitním, vhodném a bezpečném vybavení.

12.9.2018

Dětská kola
Dětská kola
Dětská kolaDalší zajímavé články na Výlety s dětmi.euTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Landal Marina Lipno

Město: Lipno nad Vltavou

Penzion Na Vršku

Město: Branná

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Penzion St. Leonhard***

Dovolená v západní Šumavě! Příležitost na poslední chvíli. Uvolněný dvoulůžkový pokoj od 3.8 do 10.8.2019 z důvodu storna pobytu pro nemoc. Při rychlé rezervaci sleva 10% z ceny pobytu 7840,- Kč. Cena vč. snídaně. Bližší info na +420607973107.

Naše tipy

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Vyletysdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB